پرش به محتوا

بزرگترین مزارع خورشیدی جهان كدامند؟

بزرگترین مزارع خورشیدی: انرژی خورشیدی فتوولتائیك، یك منبع انرژی برخوردار از سریع ترین نرخ رشد در جهان است و هم اكنون چین، هند و آمریكا عمده نیروی خورشیدی جهانی را تولید می كنند.

البته خاورمیانه هم در بخش نیروی خورشیدی قوی ظاهر شده و مزارع خورشیدی بزرگی در این منطقه در دست ساخت و توسعه هستند. پایگاه خبری دیجیتال ترندز در گزارشی به بررسی بزرگترین مزارع خورشیدی جهان پرداخته كه عبارتند از:

۱- پارك خورشیدی صحرای تنگر

بزرگترین مزارع خورشیدی

موقعیت: چین

وسعت پایگاه: ۴۳ كیلومترمربع

تولید: ۱۵۴۷ مگاوات

پارك خورشیدی صحرای تنگر معروف به “دیوار بزرگ” نیروی خورشیدی، بزرگترین مزرعه خورشیدی جهان است. این مزرعه خورشیدی كه در صحرای تنگر واقع شده، تنها ۳.۲۵ درصد از زمین خشك این منطقه را اشغال كرده است. امكان دارد این عدد بزرگ به نظر نرسد اما در واقع بیشتر از ۱۰ برابر وسعت پارك مركزی نیویورك است و می تواند ۱.۵ گیگاوات نیرو تولید نماید و با ظرفیت تولید نیروی اغلب نیروگاه های هسته ای رقابت می كند. با فضای زیادی كه برای توسعه وجود دارد، انتظار می رود تنگر در سال های آینده بزرگترین تولیدكننده نیروی خورشیدی بماند.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

۲- پارك خورشیدی بادلا

بزرگترین مزرعه خورشیدی هند

موقعیت: هند

وسعت پایگاه: ۴۰ كیلومترمربع

تولید: ۱۳۶۵ مگاوات

پارك خورشیدی بادلا هم اكنون ۱۳۶۵ مگاوات نیرو تولید می كند اما این تاسیسات به سرعت در حال گسترش بوده و مقرر است ۸۸۰ مگاوات نیروی بیشتر تا مارس سال ۲۰۱۹ تولید نماید. این تاسیسات زمانی كه سال آینده به ظرفیت تولید كامل برسد، مدعی عنوان بزرگترین تاسیسات خورشیدی در جهان خواهد بود و به هند كمك می نماید به هدف خود برای تامین ۱۷ درصدی از نیروی مورد نیازش از انرژی خورشیدی دست پیدا كند.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

۳- پارك خورشیدی سد لانگ یانگشیا

نیروی آبی تجدیدپذیر با خورشید و هیدروالكتریك

موقعیت: دشت تبت چین

وسعت پایگاه: ۲۷ كیلومترمربع

تولید: ۸۵۰ مگاوات

پارك خورشیدی سد لانگ یانگشیا در سال ۲۰۱۵ تكمیل شد و با سد هیدروالكتریك لانگیانگشیا به ظرفیت ۱۲۸۰ مگاوات یكپارچه شد. این دو منبع تولید نیرو یكدیگر را كامل می كنند. نیروی خورشیدی به حفظ استفاده از آب از جانب سد كمك می نماید و همزمان، سد هیدروالكترویكی تولید انرژی توسط سلول های خورشیدی را متوازن می كند.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

۴- ویلانوئوا سولار

بزرگترین مزرعه خورشیدی آمریكای شمالی و جنوبی

موقعیت: كواهویلای مكزیك

وسعت پایگاه: ۲۴ كیلومترمربع

تولید: ۸۲۸ مگاوات

تاسیسات نیروی خورشیدی ویلانوئوا به صورت مستمر رو به رشد بوده است و شركت انل گرین پاور مكزیك كه بر نیروگاه های ویلانوئوا نظارت دارد، همچنان به ظرفیت تولید نیرو اضافه می كند و رسیدن به ظرفیت ۱۷۰۰ گیگاوات در سال بعد از عملیاتی شدن كامل این تاسیسات را هدف گذاری كرده است. این تاسیسات بخشی از تعهد مكزیك برای تامین ۳۵ درصد از برق خود از منابع پاك تا سال ۲۰۲۴ است.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

۵- نیروگاه خورشیدی كاموتی

بزرگترین مزرعه خورشید ایالت تامیل نادو

موقعیت: تامیل نادوی هند

وسعت پایگاه: ۱۰ كیلومترمربع

تولید: ۶۴۸ مگاوات

نیروگاه خورشیدی كاموتی ششمین مزرعه خورشیدی بزرگ جهان است كه در ظرف مدت هشت ماه ساخته شد و در سپتامبر سال ۲۰۱۶ افتتاح شد. ۲.۵ میلیون پنل خورشیدی در این تاسیسات به حد كافی نیرو برای تامین برق ۷۵۰ هزار نفر فراهم می آورد. این تاسیسات توسط ارتشی از ربات ها نظافت می گردد.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

۶- مزرعه خورشیدی سولار استار

بزرگترین مزرعه خورشید آمریكا

موقعیت: روزاموند كالیفرنیا

وسعت پایگاه: ۱۳ كیلومترمربع

تولید: ۵۸۰ مگاوات

سولار استار، یكی از نیروگاه های قدیمی این فهرست است كه ساختش در سال ۲۰۱۳ آغاز و در سال ۲۰۱۵ تكمیل شد. این تاسیسات شامل ۱.۷ میلیون پنل خورشیدی است كه می تواند نیرو را برای تامین برق حدود ۲۵۵ هزار خانه فراهم آورد. سولار استار در كالیفرنیا واقع شده كه در بین ایالت های آمریكا با ظرفیت حدود ۲۳ گیگاوات انرژی خورشیدی، پیشتاز است و این مزرعه حدود ۱۷ درصد از برق كالیفرنیا را تامین می كند.

۷- پارك خورشیدی محمد بن راشد آل مكتوم

بزرگترین مزرعه خورشیدی در دست ساخت

موقعیت: امارات متحده عربی

وسعت پایگاه: ۷۷ كیلومترمربع

تولید: ۵۰۰۰ مگاوات تا سال۲۰۳۰

پارك خورشیدی محمد بن راشد آل مكتوم برای آینده طرح های بزرگی دارد و تولید ۱۰۰۰ مگاوات نیرو را تا سال ۲۰۲۰ و ۵۰۰۰ مگاوات را تا سال ۲۰۳۰ هدف گذاری كرده است. نه تنها این پارك، بزرگترین پارك خورشیدی جهان خواهد شد بلكه مرتفع ترین برج خورشیدی جهان را هم خواهد داشت. این برح ۲۶۰ متری، بخشی از فاز چهارم توسعه است و در ۷۰۰ مگاوات تولید نیروی این نیروگاه سهیم خواهد بود.

مجری تخصصی سازه ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران

مشاوره و محاسبات , فروش و نصب انواع پنل های خورشیدی توسط شرکت پیام دشت پارس

شرکت پیام دشت پارس مجری تخصصی سازه های فولادی سبک LSF با هدف ارتقاء صنعت ساختمان در زمینه طراحی، تولید و اجرای سیستم قاب سبک فولادی   (Lightweight Steel Framing)با بهره گیری ازتجربه و تخصص در سال۱۳۸۵شروع به فعالیت نموده و با توجه به افزایش روز افزون تقاضای ساخت ساختمان به روش LSF با مزایای فراوان اعم از مقاومت در مقابل زلزله ، کاهش زمان ساخت ، جابه جایی آسان ، دقت بالا در اجرا و قابلیت بازیافت تا ۹۵درصد و….. تمامی تلاش خود را معطوف به بهره گیری از این تکنولوژی نوین ساختمانی نموده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شرکتهای سازنده ساختمان به روش صنعتی (قاب فولادی سبک) ارائه خدمات می نماید.

پیمانکار ساختمانی
انجام کلیه امور طراحی از صفر تا صد
ساخت اضافه اشکوب در 60 روز
ساخت ویلای مدرن در 90 روز
طراحی محاسبات وفروش سازه های LSF&CFS

طراحی، مشاوره و نصب مزارع خورشیدی

تماس با ما  :

1-ایمیل شرکت : info@lsf.ir

2-شماره های تلفن ثابت : 22491383-021      و      22448448-021

همراه فروش : 09023737277

مرکز تماس : 1753-021

3-آدرس دفتر : تهران – پاسداران – خیابان گل نبی – پلاک 40

4-همراه مهندس محمدی (مدیرعامل) : 09124942628

Call Now Button