پرش به محتوا

مزایای استفاده ازسیستم ال اس اف LSF:

مزایای استفاه از سیستم ال اس اف lsf را در سایت ها و مطالب زیادی ممکن است مطالعه کرده باشید، و مسلما هر فردی، که حتی اندکی اطلاعات در ارتباط با سازه ال اس اف داشته باشد شانس داشتن یک ویلا با سازه ال اس اف را از دست نمی دهد.

در واقع این موضوع تنها،  منحصر به ساخت ویلا نمی شود، با استفاده از سازه ال اس اف می توان ساختمان هایی تا 3 طبقه احداث کرد و در صورتی که با سایر سازه ها ترکیب شود امکان ساخت تا 5 طبق را نیز دارد.

مزایای ال اس اف
LSF/ال اس اف

انواع سازه ال اس اف

سازه ال اس اف به دو صورت کانادایی و نیوزلندی ساخته می شود.

در سازه ال اس اف به صورت نیوزلندی سازه به صورت فریم کد تولید می شود. در واقع سازه با دستگاه سی ان سی به صورت دیوار تولید و پک شده به محل پروژه برده می شود.

از آنجا که تمام محاسبات توسط نرم افزار Cadcam انجام می شود و هیچ گونه محاسباتی توسط مهندس انجام نمی شود دفترچه محاسبات وجود ندارد و درنتیجه در این روش امکان اخذ پایان کار از شهرداری وجود ندارد.

در سازه ال اس اف به صورت نیوزلندی از پروفیل هایی با ضخامت 0.7 الی 0.9 میلی متر استفاده می شود . عرض جان 90 mm و ضخامت آن 0.8 الی 1 mm است. 

در  سازه ال اس اف به صورت کانادایی سازه به صورت استاد و رانر خام تولید می شود و سپس به محل پروژه فرستاده می شود و تمام عملیات مربوط به برش و سوراخ کاری و .. در محل انجام پروژه انجام می شود.

در این روش از سازه ال اس اف از پروفیل هایی به ضخامت 1 میلی متر استفاده می شود . عرض جان در این سازه بین 5 الی 33 mm  و ضخامت آن 3 الی 0.5 mmاستفاده می شود و این به معنای آن است که مهندس محاسب حیطه عمل بیشتری در روش کانادایی نسبت به نیوزلندی دارد.

در سازه کانادایی تمام محاسبات برحسب فایل SAP و براساس آیین نامه محاسباتی 2800 و AIST کانادا انجام می شود، در این روش برخلاف روش نیوزلندی بعد از اتمام کار امکان دریافت پایان کار وجود دارد.

در نهایت می توان نتیجه گرفت با در نظر گرفتن اینکه ایران مانند کانادا و برخلاف استرالیا و نیوزلند یک کشور زلزله خیز است ساختن یک ساختمان با معیار‌های سازه‌ای کانادا قابل اطمینان‌تر است. در واقع می‌توان گفت که روش کانادایی در خصوص توانایی در تحمل وزن سازه و استحکام نسبت به سازه lsf به روش نیوزلندی برتری دارد و در بحث تولید و اجرا سیستم کانادایی به مراتب بهتر عمل می کند.

ال اس اف ویلا
سازه lsf

مزایای استفاه از سیستم ال اس اف lsf

مزایای سیستم ال اس اف LSF: به طور کلی چندین مزیت را می توان برای استفاده از مقاطع سرد نورد شده در ساخت ساختمان ها برشمرد :

1- از نظر زیست محیطی، این سیستم ساختمانی در زمره سیستم هایی است که انرژی اندکی برای ساخت اجزای آن مصرف می شود.

2- فولاد از مصالح محـکم است و شـکل دادن آن راحت می باشد.

3- اینرسی حرارتی کم این سیستم آن را برای ساختمان های اداری، تجاری و دیگر ساختمان های با کاربری منقطع، بسیار مناسب می سازد.

4- سازگاری مواد و مصالح با شرایط اقلیمی مناطق مختلف ایران .

5 در سازه نیازی به آجر ، بلوک ، سفال ، تیرچه ، کاشی نیست.

6- عدم استفاده از موادی که برای سلامتی انسان مضر باشد.

و در ادامه مزایای سیستم ال اس اف LSF:

7- کاهش هزینه تمام شده نسبت به ساختمان سنتی ساز وهزینه تعمیر آن در طول زمان نسبت به مصالح دیگر خیلی کم می باشد.

8- ایزولاسیون در برابر سرما ـ گرما ـ رطوبت و صوت .

9- مقاومت بالا در برابر اشعه خورشید و مقاومت در برابر آتش سوزی .

10- قسمت های حامل بار در اسـکلت فولادی بار بیـشتری را تحمل می کنندو در مقابل آتش و زلزله مقاوم می باشد.

11- طول عمر حداقل یکصد سال .

12- به علت عدم تاثیر پذیری از رطوبت ، ماهیت قطعات فلزی به هیچ وجه تغییر نمی کند ، برای اینکه جنس سازه گالوانیزه می باشد و امکان پوسیدگی وجود ندارد.

13- با توجه به اتصالات محکم احتمال صدمه دیدن به واسطه طوفان خیلی کم می باشد.

14- برای بارهای نسبتا سبک و یا دهانه های کوتاه می توان اعضای سبکی تولید نمود .

15- اعضای با شکل غیر معمول را می توان با استفاده از عملیات نورد سرد تولید نمود که در نتیجه نسبت مقاومت به وزن آنها بسیار قابل توجه باشد.

16- پانل ها و عرشه های باربر می توانند سطوح قابل استفاده ای را برای ساخت کف ، سقف و دیوارها ایجاد نمایند . همچنین در مواردی آنها می توانند سطوح بسته ای را برای عبور کانال های تاسیساتی ایجاد نمایند. پانل ها و عرشه ها نه تنها توانایی مقابله با بارهایی که به صورت عمود بر سطح آنها وارد می شوند را دارند بلکه در صورت ایجاد اتصال کافی در بین خود این اعضاء و اعضای نگهدارنده آنها می توان به عنوان پانل های برشی از این اعضا برای مقابله با نیروهایی که در صفحه آنها وارد می شود استفاده نمود.

 

سازه ال اس اف

مرکز ال اس اف ایران  

 

مجری تخصصی سازه های فولادی سبک ال اس اف LSF با هدف ارتقاء صنعت ساختمان در زمینه طراحی، تولید و اجرای سیستم قاب سبک فولادی (Lightweight Steel Framing) با بهره گیری ازتجربه و تخصص در سال۱۳۸۵شروع به فعالیت نموده و با توجه به افزایش روز افزون تقاضای ساخت ساختمان به روش LSF با مزایای فراوان اعم از مقاومت در مقابل زلزله ، کاهش زمان ساخت ، جابه جایی آسان ، دقت بالا در اجرا و قابلیت بازیافت تا ۹۵درصد و….. تمامی تلاش خود را معطوف به بهره گیری از این تکنولوژی نوین ساختمانی نموده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شرکتهای سازنده ساختمان به روش صنعتی (قاب فولادی سبک) ارائه خدمات می نماید.

طراح، سازنده و مجری سازه‌های سبک فولادی (ال اس اف)
انجام کلیه امور طراحی از صفر تا صد
ساخت اضافه اشکوب در 60 روز
ساخت ویلای مدرن در 90 روز
طراحی محاسبات وفروش سازه های LSF&CFS

تولید سازه های ال اس اف LSF

تماس با ما  :

1-ایمیل شرکت : info@lsf.ir

2-شماره های تلفن ثابت : 22491383-22448448-021

همراه فروش : 09023737277

مرکز تماس : 1753

3-آدرس دفتر : تهران – پاسداران – خیابان گل نبی – پلاک 40

4-همراه مهندس محمدی (مدیرعامل) : 09124942628

Call Now Button