پرش به محتوا

طراحی ویلا

طراح ویلا

طراحی ویلا فارغ از اندازه و مساحت زمین باید زیبا و منحصر به فرد باشد. داشتن خانه‌ای لوکس و زیبا برای بسیاری از افراد به ویژه ساکنین شهر‌های بزرگ که با شلوغی و سرو صدا و ترافیک ذاتی شهر‌ها سرو کار دارند، یک رویا محسوب می‌شود. یکی از بهترین گزینه‌ها برای به حقیقت رساندن این رویا داشتن یک ویلای زیبا و عالی است پس در نتیجه این نکته حائز اهمیت است که شما طراحی و ساخت آن را به عهده کسانی بسپارید که بتوانید با خیالی آسوده مطمئن باشید بعد از اتمام کار به هر آنچه مد نظرتان بوده است رسیده‌اید…

نکاتی که در این مقاله دربارهآن می پردازیم:

  • فاکتورهای مهم در طراحی یک ویلا
  • انواع طراحی ویلا
  • هزینه طراحی ویلا
  • مسر سبز ساخت ویلا

فاکتورهای مهم در طراحی یک ویلا:

محل : اگر به دنبال یک ویلای دائمی برای خود هستید حتما قبل از تصمیم به طراحی، به محل ساخت ویلا و میزان دسترسی آن و سایر عوامل توجه کنید.

بودجه: بسیار مهم است که قبل از طراحی برای ویلا به بودجه مشتری توجه شود، زیرا عدم توجه به این موضوع هزینه‌های غیر قابل انتظاری را برای کارفرما به وجود می‌آورد که این امر گاهی حتی منجر به متوقف شدن کار می‌شود.

پلان:  یکی از نکات مهم در طراحی، طراحی پلان ویلا است، به عبارتی طراح پس از تعیین فضا‌های مورد نیاز ویلا مانند اتاق نشیمن، سالن غذاخوری، اتاق خواب و آشپزخانه و… به تعیین محل مناسب و نحوه‌ی ارتباط این مکان‌ها با یک دیگر می‌پردازد.

سبک: سبک معماری ویلا نشان دهنده شخصیت مالک آن است. هنگام طراحی تمام خواسته‌های خود  را در با طراح در میان بگذارید. این کار باعث می‌شود که طراحی ویلای خود را بیشتر دوست داشته باشید و اجرای طرح آسان‌تر شود.  

فاکتور ایکس: عوامل و آیکون‌های خاصی که یک ویلا را تبدیل به ویلایی خاص و منحصر به فردتر می‌کند، این عوامل می‌تواند داشتن یک کتابخانه زیر زمینی، داشتن یک باغ روی پشت بام، سالن تئاتر و یا غیره باشد.

پ.ن: ما در مرکز ال اس اف ایران در طراحی و ساخت ویلا شما علاوه بر عملکردها و سنجش هزینه به خلق باللاترین کیفیت نیز می اندیشیم.

انواع طراحی ویلا 

طراحی ویلا
ال اس اف | سازه Lsf | ال اس اف ایران | قیمت ال اس اف | ویلا Lsf | مجری تخصصی سازه Lsf | مرکز ال اس اف

طراحی ویلا با توجه سبک‌های معماری متفاوتی که دارند به چند دسته کلی تقسیم می‌شود:

طراحی ویلا به سبک مدرن:

ویلا با سبک مدرن یکی از رایج‌ترین سبک‌های ساخت ویلا در ایران و بسیاری از کشور‌های جهان است. در این سبک مبنای کار را بر سادگی و خلاقیت و استفاده از رنگ‌های خنثی قرار می‌دهند و اصولاً تلاش می‌شود تا از پنجره‌های بزرگ در طراحی استفاده شود.

طراحی ویلا به سبک سنتی یا کلاسیک:   

 ویلا با سبک سنتی یا کلاسیک یکی دیگر از سبک‌های ساخت ویلا است که در آن تمام استاندارد‌های موجود در سبک مدرن رعایت می‌شود ولیکن سادگی سبک مدرن را ندارد و اصولاً از المان‌هایی مثل ستون‌های مرتفع برای ایجاد عظمت در بنا استفاده می‌شود. عمارت شازده در ماهان نمونه بارز این نوع طراحی است.

طراحی ویلا به سبک تلفیقی:  

ویلا به سبک تلفیقی در واقع تلفیقی از انواع سبک‌های ویلا را در خود دارد. در واقع ترکیب سبک‌ها به همراه ظاهر زیبا جلوه‌ای چشم نواز به ویلا داده است. 

پ.ن: مرکز ال اس اف ایران اماده طراحی و ساخت ویلای شما در هر سبکی با توجه و رعایت کامل نظر شما کارفرمای عزیز می باشد.

هزینه طراحی

طراح و مجری ویلا

هزینه ای که بابت طراحی، برای ویلایتان پرداخت می کنید یک هزینه شیرین است. شاید بپرسید چرا؟

در واقع می‌توان گفت در میان تمام هزینه‌های مربوط به ساخت ویلا، هزینه مربوط به طراحی ویلا شاید شامل ۵ درصد از کل هزینه به ازای هر مترمکعب را شامل شود اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است این است که داشتن یک نقشه و طراحی خوب برای ویلا می‌تواند قیمت ویلا را تا ۲۰ درصد افزایش دهد.
اگر در ساخت یک ویلا بهترین مصالح ممکن، روی یک نقشه و طرح نامناسب قرار گیرد نمی‌تواند در زمان فروش ویلا هیچ تأثیری بر مشتری بگذارد و گاهی حتی مصالحی با کیفیت متوسط ولی روی یک ویلا با نقشه‌ای عالی می‌تواند چشم اندازی عالی پیدا کند.

نکته بعدی و حائز اهمیت این است که شما بعد از پرداخت هزینه طراحی برای معماری و ساخت ویلای مد نظرتان هرگز بعد از ساخت ویلا پشیمان نمی‌شوید و به آنچه که هدف و مد نظرتان بوده است و به ویلای منحصر به فردی که می‌خواستید می‌رسید.

مسیر سبز ساخت ویلا 

ساخت ویلا با ال اس اف

 یکی از مهمترین و شاید پر دردسرترین موضوعات برای شروع هر کاری انتخاب مسیر درست و شناخت افراد با تجربه و کاردان است. ساخت آن اصولا جزو تصمیماتی است که نیازمند صرف هزینه های زیادی است، اما در صورت همراه شدن با افراد متخصص و مجرب هزینه ساخت تا 40 درصد و مدت زمان ساخت را تا 60 درصد می توان کاهش داد. 

با وجود شرکت های فراوان در زمینه طراحی و ساخت ویلا مطمئنا انتخاب شرکتی که بتوان به آن اطمینان کرد کار سخت و دشواری به نظر می رسد. 

مرکز ال اس اف ایران با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ویلا با سازه های LSF، عضو انجمن ال اس اف ایران و بازرس رسمی انجمن ال اس اف با انجام مشاوره رایگان و برآورد هزینه قبل از انعقاد قرارداد در تلاش است تا جهت اخذ بهترین تصمیمم به شما کارفرمای عزیز کمک کند. ما در مرکز ال اس اف ایران بعد از مرحله طراحی ویلا، با به روزترین سازه معماری و ساخت، یعنی سازه ال اس اف ویلای شما را در بازه زمانی کمتر از 120 روز آماده و تحویل می دهیم .

Call Now Button