solar

طول عمر پنل خورشیدی

طول عمر پنل خورشیدی

معمولا تولیدکنندگان پنل خورشیدی ۲۰ تا ۲۵ سال تولیدات خود را تضمین می کنند. همچنین ضمانت می شود پس از ۲۰-۲۵ سال پنل خورشیدی ۸۰% نرخ پیک خروجی اولیه را داشته باشد. یعنی انتظار می رود سالیانه بازدهی آنها حدود ۱% کاهش خواهد داشت.

تخمین عمر پنل خورشیدی در اصل مبحث دشواری است زیرا تعداد محدودی پنل برای زمان طولانی نصب شده اند که بتوان عمر آنها را بررسی کرد. برای مثال در بریتانیا بیشتر پنل های خورشیدی در سال های ۲۰۰۶-۲۰۰۸ نصب شده اند که نشان می دهد تنها بخشی از آنها عمری بیش از ۱۰ سال دارند. بنابراین ارائه یک طول عمر دقیق کار دشواری است.

 

مرکز فناوری های جایگزین (CAT) این شانس را داشت تا بتواند سیستم خورشیدی ای را که در سال ۱۹۹۷ نصب کرده بودند، بررسی کند. این سیستم شامل ۱۸۰ پنل خورشیدی و توان خروجی ۷۵ وات می بود. بررسی پنل ها در سال ۲۰۱۰ نشان داد توان خروجی آنها ۶۸٫۵ وات می باشد که در طول ۱۳ سال کاهش ۹% بازدهی را دربر داشت. همچنین مشخص شد روکش بعضی پنل ها کنده و رنگ بعضی زرد شده است ولی در مجموع هیچ یک از آنها نیاز به تعمیر نداشتند.

 

آزمایش هایی در سوییس نیز نتایج مثبتی به همراه داشت. مرکز آزمایش تجهیزات فتوولتائیک LEE-TISO اولین نیروگاه متصل به شبکه اروپا را در سال ۱۹۸۲راه اندازی کرد. آنها فرصت بررسی آن را ۲۰ سال بعد در سال ۲۰۰۲ در اختیار داشتند. نتایج حاکی از کاهش ۱۱% توان خروجی نسبت به توان اولیه بود.

سرنوشت پنل خورشیدی پس از ۲۵ سال

در واقع کسی نمی داند پس از ۲۵ سال چه اتفاقی برای پنل های خورشیدی می افتد. از آنجا که فناوری فتوولتائیک جدید است، هنوز داده های کمی در اختیار هست. بیشتر پنل های نصب شده در حدود ۱۰ سال عمر دارند. فناوری همچنان پیشرفت می کند و در نتیجه احتمال می رود پنل های امروزی بیش از ۲۵ سال عمر کنند. خیلی ها پیش بینی می کنند نسل جدید پنل خورشیدی تا ۳۰-۴۰ سال دوام بیاورند که خبر بسیار دلچسبی برای مصرف کنندگان می باشد.

 

 

روش های افزایش عمر پنل خورشیدی

مهم تر از همه از وارد آمدن صدمات فیزیکی کاملا خودداری کنید. خراش بیشتر به معنای نرخ کاهش بازدهی بالاتر است.

به طور مرتب پنل ها را تمیز کنید. نگهداری دقیق کلید اصلی عمر طولانی است.

در شرایط آب و هوایی سخت برای پنل ها یک پناهگاه بسازید.

اگر هنوز سیستم خورشیدی نصب نکرده اید موارد فوق را به ذهن بسپارید. برای یافتن سیستمی که برای خانه و نیازهای شما بهترین باشد، با ما تماس بگیرید .

مشاوره و محاسبات , فروش و نصب مزرعه های خورشیدی توسط شرکت پیام دشت پارس

ارتباط با مشتری

1-ایمیل های شرکت pdpars@ymail.com  &  info@pdpars.ir

2-شماره های تلفن ثابت : 22491383-22448448-021

تهران پاسداران- خیابان گل نبی- پلاک 40- طبقه چهارم شرقی- واحد 404

3- همراه مهندس محمدی :09124942628

4- همراه مهندس چشمه علائی:09123399587

از سایت های ما دیدن فرمایید :

https://www.lsf.ir/ مرکز ال اس اف ایران

https://www.tbpars.ir/ تجهیز بنای پارس

https://pdpars.ir پیام دشت پارس

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *